خرید و فروش ارز

شعب ارزی این بانک در سراسر کشورومناطق ازادتجاری صنعتی نسبت به خرید ارز از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از ایرانی و خارجی به نرخ روز اعلامی توسط بانک بدون هیچگونه محدودیت درمبلغ وهمچنین فروش ارز بابت خدمات ارزی و سایر مبادلات ارزی بین المللی بشرح زیر اقدام می نمایند .

خرید ارز

- ارزهای قابل خرید توسط بانک صادرات عبارتند از یورو ، پوند انگلیس ، دلار آمریکا، ین ژاپن، فرانک سوئیس، درهم امارات متحده ، ریال عربستان سعودی ، دلار کانادا، دینار بحرین .

تبصره 1: خرید ارزهای انتقالی قابل وصول از طریق سیستم بانکی بین المللی از جمله حوالجات ارزی، چکهای مسافرتی، کارتهای اعتباری و سایر ابزارهای معتبر بانکی و موجودی حسابهای ارزی بدون هیچگونه محدودیتی مجاز میباشد.

تبصره 2: خرید اسکناس حداکثر تا سقف 5000 دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر مجاز میباشد . خرید اسکناس بیش از سقف 5000 دلار مشروط به رعایت مقررات پیشگیری از پولشوئی بلامانع است.

- خرید ارز از وزارتخانه ها، مؤسسات و شرکتهای دولتی ، کلیه سازمانهای دولتی و شرکتهای تابعه و وابسته به آنها، مؤسسات و شرکتهایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام می باشد مانند شرکت ملی نفت ایران ، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ، سازمان صنایع ملی ایران ، شرکت مخابرات ایران‌، شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران ، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی ( موضوع تبصره ماده 5 قانون محاسبات عمومی کشور: شامل بنیاد پانزده خرداد ، بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، کمیته امداد امام خمینی(ره) ، جمعیت هلال احمر، سازمان تأمین اجتماعی ، شورای انقلاب فرهنگی و مؤسسات و شرکتهای تابعه آنها....) موکول به آن است که بالاترین مقام و مسئول امور مالی دستگاه ذیربط تأیید نماید که ارز ارائه شده جهت فروش بطور مستقیم و یا غیرمستقیم از محل ارز تخصیصی با نرخ کمتز از نرخ گواهی سپرده ارزی در سالهای قبل تأمین نشده بلکه ارز مزبور نتیجه فعالیتهای مجاز اقتصادی که طبق ضوابط و مقررات انجام شده تحصیل گردیده است.

فروش ارز

فروش ارز علاوه بر موارد فروش ارز بازرگانی مانند اعتبارات وبروات اسنادی بابت مصارف مشروحه زیر طبق ضوابط اعلام شده انجام می پذیرد:

- ارز مسافرتی

-- میزان ارز

ارز مسافرتی بمیزان حداکثر -/2000 دلار یا معادل آن به سایر ارزها بابت دارنده گذرنامه و 2000 دلار یا معادل آن بابت هر همراه در هر سفر ( به استثنای ارز یورو).

تبصره 1: فروش ارز مسافرتی به ارز یورو به ترتیب فوق حداکثر 2000 یورو در هر سفر بلامانع است.

تبصره 2: فروش ارز مسافرتی به بیماران، مأمورین و دانشجویان اعزامی به خارج از کشور علاوه بر دریافت ارزهای مقرر نیز صورت می پذیرد.

تبصره 3: فروش ارز مسافرتی محدودیتی از نظر یکسره بودن بلیط و رایگان بودن آن ، عدم اقامت 6 ماه در کشور ایران و نوع گذرنامه ندارد.

-- مدارک مورد نیاز :

گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران ، بلیط مسافرت ( اعم از یکسره یا دوسره) هوائی ، زمینی، دریائی و اعلام کتبی مسافر مبنی بر خرید ارز مسافرتی فقط از یک منبع اعم از بانک ، مؤسسه اعتباری غیربانکی و یا صرافی مجاز.

--- فروش ارز مسافرتی به زائرین حج عمره مفرده با ارائه لیست مشخصات زائران که توسط دفاتر سازمان حج و زیارت تأیید شده باشد ، بدون ارائه بلیط و گذرنامه بلامانع است .

--- در مورد رانندگان بین المللی و افرادیکه با وسیله نقلیه شخصی خود به خارج از کشور مسافرت می کنند ارائه کابوتاژ اتومبیل بجای بلیط ( در حد ظرفیت اتومبیل و با تأیید راننده و صاحب کابوتاژ ) بلامانع است.

-- محل پرداخت ارز

پس از دریافت مدارک مورد نیاز و همچنین دریافت هم ارز ریالی تحویل ارز مربوطه در شعبه بلامانع است .

--- ارز درمانی:فروش ارزدرمانی وهزینه اقامت تا 30000 دلار وبیش از آن با تایید شورای عالی پزشکی

--- ارز مأموریت: فروش ارز ماموریتی به مامورین دولتی

--- امور دانشجویی: فروش وانتقال وپرداخت ارزدانشجویی باتاییدوزارتین علومٰتحقیقات وفناوری وبهداشت ٰدرمان وآموزش پزشکی انجام می پذیرد.

--- فروش ارز بابت فرصتهای مطالعاتی و سایر دوره های آموزشی در داخل و خارج از کشور " اعم از مراکز دانشگاهی و غیر دانشگاهی"

--- فروش وانتقال ارز بابت حق عضویت و حق ثبت نام در سازمانها و مجامع بین المللی و محافل علمی و هزینه چاپ مقالات علمی

--- هزینه ثبت نام شرکت در امتحانات علمی و تخصصی در داخل و خارج از کشور و هزینه اخذ پذیرش از دانشگاه

--- هزینه شرکت در نمایشگاه های خارج از کشور

--- تأمین ارز صادرکنندگان کالاهای غیرنفتی و خدمات فنی و مهندسی بابت خرید اسناد مناقصه و تأمین هزینه های بازاریابی و همچنین بازرگانان ودارندگان کارت بازرگانی بابت تأمین هزینه های بازاریابی

--- انتقال حقوق کارکنان خارجی

--- پرداخت حق الوکاله در رابطه با دعاوی خارجی

--- بابت اصل و سود سرمایه گذاری خارجی و بازپرداخت وا م های دریافتی

--- جهانگردان خارجی بابت تبدیل مجدد ریال های دریافتی

--- هزینه حمل جنازه

--- بابت درآمدهای ریالی کنسولی سفارتخانه ها

--- بابت کارمزدها ی اعتبارات وبروات اسنادی وجوالجات ارزی

--- بابت تسویه تعهدات ارزی صادرکنندگان ، واردکنندگان و نمایندگی شرکت های کشتیرانی

--- هزینه دفاتر خارج از کشوردستگاه های دولتی

--- هزینه اجاره و اشتراک شبکه های اطلاعاتی (اینترنت، رویتر، تله ریت و ...)

--- فروش ارز به منظور صدور کارت اعتباری حداکثر 10000 دلار

--- هزینه برگزاری همایش های بین المللی و اعطاء جوائز جشنواره ها و مسابقات

--- هزینه انجام آزمایشهای علمی و فنی ، انتشار آگهی در خارج از کشور و در یافت گواهی های بین المللی ( استاندارد، کیفیت و ...) تا سقف 50000 دلار

--- هزینه خرید امتیاز پخش فیلم و دریافتهای ماهواره ای و ارتباطی

--- هزینه زندگی و حق حضانت

--- فروش ارز بابت انتقال درآمدهای ریالی شرکت های هواپیمائی خارجی

--- فروش ارز بابت هزینه های سوخت ، هندلینگ و حقوق خدمه خارجی و حق بیمه شرکت های هواپیمایی

--- فروش و انتقال ارز جهت شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و سایر شرکت های ریلی

--- فروش و انتقال ارز بابت هزینه های شرکتهای بیمه ایرانی

--- فروش و انتقال لیر سوریه از محل حساب تسویه لیر سوریه

--- فروش و انتقال ارز بابت تأمین وجه الضمان ضمانت نامه های ارزی صادره توسط بانک ها

--- فروش ارز به شرکت های منتخب برای اعزام عمره مفرده و عتبات عالیات

--- فروش و انتقال ارز بابت تبدیل موجودی حساب های ریالی افراد غیرمقیم

--- فروش ارز بابت افتتاح حساب ارزی حداکثر1000 دلار

--- فروش ارز بابت تأمین هزینه بلیط طرف های خارجی

--- فروش و انتقال ارز بیش از سقفهای تعیین شده موارد پیش بینی شده در این مجموعه

--- واریز ریال در ایران و دریافت ارز در شعب خارج از کشور این بانک بدون محدودیت واریز ریال از طریق یکی از شعب این بانک به حساب معرفی شده خود یا شخص ثالث دریکی از شعب خارج از کشور به صورت ارزی از دیگر خدمات قابل ارائه این بانک به شمار می رود .

این شعب در حال حاضر صادرات المکتوم و صادرات مرشد بازار در دوبی، صادرات لندن در انگلستان و صادرات فرانکفورت در آلمان می باشد.

حساب های سپهری معرفی شده شعب فوق نزد شعبه مرکزی ( 3046) بوده لذا مشتریان با واریز نقدی از هر یک از شعب سپهری این بانک می توانند بدون پرداخت هیچگونه کارمزدی وجه مورد نظر خود را به ریال به هر یک از شعب فوق حواله و ارز مورد نیاز را در شعب خارج از کشور بانک دریافت نمایند.

/ 0 نظر / 59 بازدید